X8

x8_series_front_516_214_516

Sterowniki PLC serii X8 mają wbudowany port Ethernet, dwa porty RS232/485, i jeden port USB. Wyposażone są protokół komunikacyjny EtherNet/IP i Modbus/TCP, który jest międzynarodowym standardem sieci przemysłowej. Wbudowane domyślne protokoły sieciowe umożliwiają użytkownikom na szybką reakcję poprzez Ethernet i na konfigurację sieci poprzez różnorodne systemy. Wbudowane porty szeregowe o dużej prędkości i port USB umożliwiają połączenie z różnorodnymi urządzeniami. Karta SD, które jest zazwyczaj dostępna w zaawansowanych systemach, umożliwia sterownikom X8 realizację funkcji logowania danych i receptur oraz tworzenie zapasowej kopii danych. Sterowniki PLC serii X8 są ekonomicznym system, który umożliwia rozbudowę do 2560 punktów i 80 modułów wejść i wyjść. 


Międzynarodowy standard sieci przemysłowej


Seria sterowników PLC X8 stosuję oparte o CIP międzynarodowy standard sieci przemysłowej, taki jak EtherNet/IP i Modbus TCP/IP aby dostarczyć różnorodne rozwiązania, które spełniają wymagania przemysłu. Dodatkowo seria X8 posiada elastyczny interfejs programowania, który może łatwo połączyć różnorodne systemy. Wbudowany protokół HTTP i funkcje Webserwera umożliwiają użytkownikom monitorowanie z zewnątrz różnych parametrów sterownika PLC serii X8.


Duża skalowalność i elastyczność


Duża skalowalność umożliwia budowę ekonomicznych systemów do 2560 wejść/wyjść i 80 modułów I/O. Moduł E-Bus umożliwia sterowanie modułami zdalnych I/O w miejscach oddalonych do 100m, umożliwia to elastyczną rozbudowę systemu sterowania.


Oprogramowanie XGPC


XGPC jest darmowym, opartym o system operacyjny Windows, edytorem oprogramowania drabinkowego sterowników PLC serii X8 opartym na standardzie IEC61131-3. XGPC obsługuję szereg funkcji takich jak: edytowanie, monitorowanie, debugowanie programu w języku drabinkowym. W najbliższym czasie zaplanowano dodać obsługę języków FBD, ST i IL co zwiększy jego funkcjonalność.

 

Funkcje dodatkowe

 

Małe gabaryty pozwalają na łatwą integrację w przemyśle. Wbudowana obsługa kart SD umożliwia backup, rejestrację danych oraz receptury - wszystkie te funkcje są dostepne nawet w najmniejszych jednostkach serii X8. Dodatkowo dane są zabezpieczone poprzez 3-warstwowe szyfrowanie.

 

 

Podstawowe cechy funkcjonalne

 • Wbudowany port komunikacji szeregowej RS232/485,
 • Port komunikacji szeregowej USB do programowania lub komunikacji,
 • Komunikacja z różnymi urządzeniami poprzez port komunikacyjny Ethernet,
 • Obsługa kart SD o pojemności do 4 GB,
 • Pamięć programu 60 kkroków, pamięć danych 64ksłów,
 • Obsługa protokołów komunikacjnych Modbus RTU, Modbus TCP/IP, Ethernet/IP, Xnet, DF1, NX-Plus, DataSync
 • Edycja oprogramowania w trybie online,
 • Możliwość pracy w systemie redundantnym,
 • Obsługa liczb zmiennoprzecinkowych,
 • Wbudowane szybkie liczniki do 100 kHz,
 • Wbudowane wyjścia impulsowe do 100 kHz.

 

Katalogi, materiały techniczne i oprogramowanie jest dostępne pod następującym linkiem: materiały X8

 

 

Materiały do pobrania:
Copyright © 2013 AT Control System - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl