Nowa 10 wersja oprogramowania Adroit

Adroit10 – SCADA dla zmieniającego się świata

 

adroit10_logo_saimc_611_618_618

 

Adroit10 jest najnowszym produktem z oferty firmy Adroit Technologies. Produkty są zaliczane do najbardziej zaawansowanych i otwartych platform w grupie produktów SCADA/HMI. Adroit to oprogramowanie do zbierania danych i raportowania w czasie rzeczywistym, którego zastosowanie nie ogranicza się do automatyki przemysłowej ale również jest stosowany w górnictwie, zarządzaniu budynkami, branży spożywczej, wodno-kanalizacyjnej, zarządzaniu produkcją oraz w aplikacjach IIoT. Poniżej przedstawimy najważniejsze cechy, które zostały wprowadzone w wersji 10 oprogramowania.

 

Architektura X86 i X64

Adroit10 jest teraz dostępny w wersji 64-bitowej dzięki czemu można w pełni wykorzystać zasoby systemu operacyjnego Windows. Może korzystać z pamięci ram aż do 250 GB wobec czego jest idealny do dużych projektów SCADA.

 

Object model

 

adroit10_create_instance_513_379_513

Funkcja ta jest najnowszym dodatkiem do Adroit Smart SCADA. Object model umożliwia wykorzystanie istniejących lub stworzenie własnych szablonów w celu utworzenia złożonych obiektów. Użytkownik może tworzyć szablony obiektów w celu wykorzystania takich elementów jak pompy, zawory, przenośniki, dmuchawy jako instancje podczas tworzenia projektu. Właśnie ta instancja zawiera wszystkie elementy takie jak skanowanie, rejestrowanie, logowanie. Zastosowanie takiego obiektu powoduje, że zostaje wygenerowana baza danych dla tej instancji co znacznie zmniejsza czas tworzenia projektu.

 

Context View

 

adroit10_context_view_670_287_670Context View w Adroit10 umożliwia łatwy dostęp do elementów poprzez różne widoki. Użytkownik tworzy widok poprzez dodawanie słów kluczowych podczas definiowania szablonu modelu obiektu. Można tworzyć różne konteksty i widoki w ramach projektu. Na przykład można opisać silnik następującymi słowami jak nazwa, producent, moc, prąd. W widoku kontekstu urządzenie będzie wyświetlane według słów kluczowych. Wszystkie silniki mogą być wyświetlone w widoku kontekstowym ze względu na moc. Dzięki tej funkcji zarządzanie i wyszukiwanie w konfiguracji jest łatwe i intuicyjne.

 

Skanowanie na żądanie

W nowej architekturze skanowania Adroit można teraz zdecydować co ma być skanowane i kiedy. Jeśli zmiennej nie oglądasz, alarmujesz, logujesz to nie ma potrzeby jej skanować z zewnętrznego urządzenia. Skanowanie na żądanie znacznie zmniejsza ruch sieciowy. Dodano funkcję do zmiennych, które są wykorzystywane w więcej niż jednym miejscu. Przykładem jest zmienna umieszczona na synoptyce. Jeśli synoptyka jest otwarta to zmienna jest aktualizowana. Po zamknięciu synoptyki skanowanie zmiennej zostanie zatrzymane.

 

Interfejs użytkownika

scada-utility-495x400_495

Interfejs użytkownika został zmieniony oferując lepsze zarządzanie poprzez narzędzie SCADA Utility Laucher. Z jednego miejsca można uzyskać dostęp do narzędzi zainstalowanych. Ikony programów zostały poprawione, ujednolicone i sklasyfikowane przy użyciu różnego koloru pionowych pasków. Każdy z kolorów reprezentuje inną kategorię. Wbudowana przeglądarka internetowa umożliwia obsługę najnowszych aplikacji internetowych takich jak Adroit Report Suite w trybie operatora. Zoptymalizowano również czas ładowania synoptyk.

 

Przemysłowy Internet rzeczy IIoT

Adroit10 jest gotowy na projekty związane z przemysłowym Internetem rzeczy. Oferuje wsparcie dla różnych sterowników PLC lub wbudowanych urządzeń z systemem Linux. Protokół M2M umożliwia obsługę wiele urządzeń końcowych. Adroit 10 jest gotowy na IIoT oraz Przemsł 4.0 oferując niezawodną i elastyczną platformę.

 

Perfomance Anywhere

Użytkownicy wymagają mobilności w celu monitorowania procesu produkcji w czasie podróży lub w domu. Nowy moduł Perfomance Anywhere został zbudowany w standardzie HTML5 dzięki czemu platforma jest niezależna i mobilna. Użytkownik może korzystać z wielu różnych funkcji tak aby tworzyć mobilne szablony w tym wykresy, wskaźniki, listy alarmów, wyświetlacze analogowe., itd. Klienta Perfomance Anywhere można skonfigurować w taki sposób aby był podłączony do wewnętrznej sieci lub przy użyciu Internetu.


Zapraszamy do kontaktu z nami w celu zapoznania się z pozostałymi funkcjami i nowościami wprowadzonymi w oprogramowaniu Adroit wersja 10.

Copyright © 2013 AT Control System - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl