Adroit Smart SCADA

Adroit Smart SCADA 8.4 po raz kolejny pozycjonuje oprogramowanie Adroit na czele rynku SCADA/HMI. Wzmacnia twierdzenie, że Adroit jest jednym z najbardziej otwartych, zaawansowanych i skalowanych platform SCADA na rynku. Optymalizowany dla Windows 8 jest bardziej elastyczny, prostszy, szybszy, bez limitów nawet dla najbardziej zaawansowanych użytkowników. Środowisko projektowe jest zrealizowane poprzez znane i intuicyjne paski narzędzi prowadząc w rezultacie do zwiększenia wydajności i zmniejszenia kosztów. Aplikacje Designer i Operator obsługują rozwiązania hostowania dzięki czemu podążają za modnymi trendami przetwarzania w chmurze.

 

Technologia

Adroit jest 64-bitowym systemem przeznaczonym do kontroli procesów, systemów produkcyjnych i otwartych systemów automatyzacji. Adroit8.0 jest zrealizowany na platformie .NET i jest kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi Microsoft. Adroit8.4 posiada elastyczną zorientowaną obiektowo architekturę klient-serwer dzięki czemu może być zainstalowany w pojedynczych systemach jak i rozbudowanych instalacjach wielostanowiskowych.

 

adroit8_smart_579_199_579

 

Architektura

Adroit posiada wbudowaną architekurę klient-serwer w której Agent Serwer (I/O Serwer) komunikuje się z urządzeniami i wykonuje dla serwera takie funkcje jak: skanowanie, logowanie, alarmowanie i przetwarzanie wartości. Klient (Classic and Smart User Interface) zapewnia możliwość konfiguracji, wyświetlania, manipulowania i dostarczania wartości w sposób bezpieczny do interfejsu użytkownika.

 

Podstawowe cechy funkcjonalne

 

Obsługa interfejsu poprzez Web - od wersji 8.0 projektant i użytkownik mogą zdalnie się podłączyć poprzez sieć Internet interfejs web.

 

Aktualizacja wizard - interfejs projektanta (Designer) umożliwia aktualizację wszystkich instancji wizards użytych w projekcie.

 

Łatwiejsze tworzenie szablonów - użytkownicy szablonów będą bardzo zadowoleni z nowych funkcji udostępnionych w Adroit8.

 

Zaawansowane funkcje logowania - obecny system logowania został rozszerzony o nowe funkcje umożliwiające pełną kontrolę nad sposobem logowania oraz tworzeniem kopii zapasowych.

 

Uproszczona konfiguracja - Adroit8 ma również wbudowane prostsze narzędzie do konfigurowania. Można konfigurować większość funkcji w Agent serwer z poziomu Excel.

 

Nowe i ulepszone biblioteki grafik - w procesie tworzenia aplikacji można wykorzystać nowe elementy kontroli takie jak wskaźniki, wykresy, menu nawigacji. Nowe elementy zostały również dodane do istniejącej biblioteki.

adroit8_gauges_526_162_526

 

Porady i wskazówki w czasie rzeczywistym - inteligentne podpowiedzi i programowe porady pomagają użytkownikowi w procesie tworzenia objaśniając najlepsze praktyki i dostępne skróty klawiaturowe.

 

Szablony nawigacji - proste i łatwe w użyciu szablony do nawigacji umożliwiają budowę najlepszego projektu czyniąc jednocześnie proces tworzenia nowego projektu bardzo łatwym.

 

Update projektu z wersji klasycznej - synoptyki, wykresy wykonane w wersji klasycznej (Classic User Interface) mogą być w łatwy sposób przeniesione do nowej wersji interfejsu (Smart User Interface).

 

Import grafiki - Adroit8 Smart UI obsługuje funkcję importowania grafiki w formacie xaml takich jak: obrazy 3D, rysunki CAD. Dzięki tej funkcji można zwiększyć stopień zaawansowania grafiki projektu.

 

Wzmocniona ochrona projektu - projekt i poszczególne obrazy mogą być zabezpieczone przy pomocy hasła, zabezpiecza to przed nieautoryowaną edycją i podglądem.

 

Agent wydajności procesu (OEE/KPI) - Adroit Agent Serwer posiada nowy agent wydajności procesu OEE (Overall Equipment Effectiveness), który umożliwia obliczenie OEE lub zmierzenie współczynnika KPI.

 

adroit8_oee_kpi_527_349_527

Jeden centralny system konfiguracji - ustawienia serwera, urządzeń, interfejsu operatora i projektanta oraz kopia i przywracanie ustawień znajdują się w jednej centralnej konsoli.

 

Dodatkowe materiały techniczne i oprogramowanie jest dostępne pod następującym linkiem: materiały Adroit8

 


Materiały do pobrania:
Copyright © 2013 AT Control System - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl